TheGrue.org

Spotkanie z poetą

Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2017

13 VI 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie poetyckie z ks. Pawłem Słonopasem

autorem XXXII tomików poezji i książki "Przysłowia na co dzień i od święta". Wieloletni proboszcz w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bondyrzu, skąd przeszedł do parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Krowicy. W dalszym ciągu pisze wiersze z taką łatwością „jakby zbierał rydze w okolicznych lasach”. Na spotkaniu z młodzieżą, które odbyło się w świetlicy szkolnej, było bardzo ciekawie i wesoło. Na początku p. dyr. Andrzej Czapla przywitał księdza Pawła, następnie pytaliśmy co u niego obecnie słychać. Potem uczniowie prezentowali wybrane utwory z różnych tomików, a i gość odczytał kilka najnowszych wierszy. W trakcie spotkania ks. Paweł podpisywał i rozdawał obecnym uczniom i nauczycielom nowe tomiki poezji. Ks. Pawełek słynie z poczucia humoru, toteż przy kawie, herbacie, ciastkach, recytacjach, rozmowach i żartach te 3 godziny minęły bardzo szybko. Dziękujemy ks. Pawłowi Słonopasowi za przybycie na spotkanie i dedykujemy wiersz Aleksandy Adamczuk ucz. klasy I c:

Księże bywaj zdrów

przez swe życie

i pisz dalej wiersze,

gdyż twa twórczość

to przepiękna jest.

Ta twórczość twoja zostanie w zeszycie, tomiku

na jutro i na dziś.

Te wiersze przelane na papier

zostaną na zawsze

w naszych sercach.

Organizatorkami były M. Tarłowska, C. Koisz,

A. Kościk, B. Pawluk,

H. Gontarz z kółkiem fotograficznym,

K. Piotrowska z chórem szkolnym.

Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą
Spotkanie z poe...
Spotkanie z poetą